Bu İçeriği Paylaş
29 Mart 2018 Perşembe

İbrahim KÖSE Yahşiler

Yazar: 
İbrahim KÖSE 

Yazar Hakkında: 
İbrahim KÖSE Yahşiler Köyü Dernek Başkanı


Merhaba dostlar sizleri saygıyla selamlıyorum bizler sizi dernek yönetimi olarak temsil ediyoruz.Farkında değilsiniz ama toplumumuz çözülüyor. Sizlerin ve çocuklarımızın birliği için emek veriyoruz etkinlikler organize ediyoruz fakat sizden karşılık alamıyoruz. Lütfen duyarlı olalım.

Bizler sizin ve çocuklarınız için cem ve çeşitli etkinlikler organize ediyoruz fakat katılımınız bize yakışmayacak derecede az oluyor.

 

Belki farkında değilsiniz ibadet bizler için nefes almak gibi önemlidir.Çocuklarımıza yön vermek yolumuzu ve kültürümüzü öğretmek zorundayız artık köy şartlarında yaşamıyoruz.Şehir hayatı zorlukları içinde kayboluyoruz özümüzden ayrılıyoruz bizler size olan sevgimizi çorba yapıp kaynatıyoruz sizler gelip tadına bakmayı bırakın kapağını dahi açmıyorsunuz.

Dostlar bizim inancımız ve yolumuz sevgi ile aşk ile birlikle yaşanır

 

Yolumuz fırtınalı bir denizde sığınacak güvenli bir limandır.

Çocuklarımıza yolumuzu kültürümüzü aşılayıp öğretmez isek farklı yollara kötü ortamlara kayar son pişmanlık fayda etmez günümüz şartlarını ve inançlarını görüyoruz, sevgisizlik ve kindar insanlar yaratıyor bizim yolumuz sevgi ve insanlık yoludur. O yüzden cocuklarımıza inancimizi  yolumuzu mutlaka ve mutlaka öğretmeliyiz yaşatmalıyız.

 

Yok okulu var sınavı var işimiz var uzak trafik var bunları bahane etmeyin inancımızı ve yolumuzu çocuklarımıza aşılamak şart belki şimdilik denizler durgun ve sakindir çocuklarımız belirli bir yaşa geldiği zaman bocalayacaklar ve arayış içerisine girecekler okyanusta fırtınalar kopacak bir kuru dal gibi dalgalar arasında bilinmeyen yerlere savrulurlar.

 

Bizler onları bu olumsuzluktan korumak için hazırlanmalıyız ve yaşadığımız zamanın şartları ülkemizin gerçeği olumsuzluğu geçim zorlukları içinde paranın malın mülkün peşinde koşuyoruz parada malda mülkte servetinizde boşluğa düşmüş çocuklarımızı ve torunlarımızı kurtarmaz. Bizim yanımızda olarak bizlere destek verin geleceğe hazırlanalım çocuklarımızın ve bizlerin gelecegini saglam temeller üzerine inşa edelim 

 

Saygılarımla  İbrahim KÖSE
Yahşiler Köyü Dernek Başkanı

 

 

 

 

 

 

 


 


* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın